Ako vybrať strešný nosič

Strešné nosiče sa vyrábajú presne podľa typu automobilu. Strešné nosiče sú zotriedené v prehľadom konfigurátore, pomocou ktorého vyhľadáte strešný nosič vhodný pre Vaše auto. V provom rade vyberte značku automobilu, potom zvolte konkrétny model a nakoniec vyberte rok výroby a variantu strechy. Zobrazí sa Vám tak kompletná ponuka strešných nosičov určená presne pre daný model automobilu. V našej ponuke nájdete strešné nosiče značky Thule, Whispbar, Piccola-M, Diheng, Aguri a iné.


 

Uchytenie strešných nosičov


Strešné nosiče sa vyrábajú rôzne druhy v závislosti na spôsoba uchytenia strešného nosiča na strechu automobilu.

 

 

Strešný nosič s uchytením o okraj dverí pomocou sponového úchytu.


 

 

Strešný nosič s uchytením do fixných bodov na streche


 

 

Strešný nosič s uchytením na zapustené pozdĺžniky


 

 

Strešný nosič s uchytením na klasické pozdĺžniky 

 

 

Strešné nosiče THULE


Značka THULE patrí medzi najkvalitnejších a najväčších výrobcov strešných nosičov na svete. Všetky výrobky tohto výrobcu sa vyznačujú veľmi kvalitným spracovaním a vysokou mierou bezpečnosti. Jedná sa o rokmi overeného výrobcu, ktorý svoje produkty neústále inovuje a testuje. V ponuke nájdete oceľové strešné nosiče a hliníkové strešné nosiče. Oceľové strešné nosiče THULE SquareBar sú štvorhranné a potiahnuté čiernym plastom. Hliníkové strešné nosiče THULE WingBar sú v tvare krídla, čím je dosiahnutý nižší aerodynamický odpor vzduchu oproti štvorhranným oceľovým nosičom. Vďaka tomu je hliníkový strešný nosič prakticky nehlučný a automobil dosahuje nižšiu spotrebu paliva. Na vrchnej strane hliníkových tyčí sa nachádza T-drážka, ktorá slúži na uchytenie rôzneho príslušenstvo pomocou T-adaptérov. V prípade, že sa táto T-drážka nepoužíva je zakrytá pomocou krycej gumy. Hliníkové strešné nosiče sa vyrábajú vo verzii THULE WingBar s presahom tyčí a pri niektorých typoch automobilov aj ako kompaktné strešné nosiče THULE WingBar Edge bez presahu tyčí.Oceľový strešný nosič THULE SquareBar

 

 

Hliníkový strešný nosič THULE WingBar s presahom tyčí

 

Hliníkový strešný nosič THULE WingBar Edge bez presahu tyčí 

 

Strešné nosiče Whispbar


Strešné nosiče Whispbar patria medzi najkvalitnejšie produkty na trhu strešných nosičov. Strešné nosiče Whispbar sa môžu pýšiť titulom "Najtichšie strešné nosiče na svete". Vďaka svojmu tvaru krídla dosiahli tieto nosiče v testoch najlepšie výsledky v oblasti nameraného hluku a aerodynamického odporu. Tieto nosiče majú teda takmer nulový vplyv na spotrebu paliva. V ponuke sú len hliníkové strešné nosiče. Na vrchnej strane hliníkových tyčí sa nachádza T-drážka, ktorá slúži na uchytenie rôzneho príslušenstvo pomocou T-adaptérov. Zaujímavým a veľmi praktickým technickým riešením je permanentné krytie T-drážky. To zabezpečuje krycia guma, ktorá je pevne pripevnená z vnútornej strany. Pri montáži akéhokoľvek príslušentva sa nevyberá, ale iba pritlačí dole. Drážka vďaka tomuto riešeniu zostáva zakrytá celý čas bez ohľadu na to, či je na nosičoch niečo pripevnené ako napr. strešný box, nosič bicyklov a pod. Strešné nosiče Whispbar sa vyrábajú vo verzii s presahom tyčí a aj ako kompaktné strešné nosiče bez presahu tyčí.


Hliníkový strešný nosič Whispbar s presahom tyčí


 

Hliníkový strešný nosič bez presahu tyčí


 

 

Strešné nosiče Piccola-M


Vysoko kvalitné strešné nosiče od českého výrobcu Piccola-M za výhodnú cenu. V ponuke sú oceľové strešné nosiče a hliníkové strešné nosiče. Oceľové strešné nosiče sú štvorhranné a potiahnuté čiernym plastom. Oceľové strešné nosiče sa vyrábajú vo verzii s presahom tyčí a aj ako kompaktné strešné nosiče bez presahu tyčí.Hliníkové strešné nosiče sú v tvare obráteného krídla, čím je dosiahnutý nižší aerodynamický odpor vzduchu oproti štvorhranným oceľovým nosičom. Vďaka tomu je hliníkový strešný nosič prakticky nehlučný a automobil dosahuje nižšiu spotrebu paliva. Hliníkový nosič je vybavený T-drážkou, pomocou ktorej môžete pripevniť rôzne príslušenstvo prostredníctvom T-adaptérov. Veľmi praktickým technickým riešením je permanentné krytie T-drážky. To zabezpečuje krycia guma, ktorá je rozdelená na dve časti. Pri montáži akéhokoľvek príslušentva sa nevyberá. Drážka vďaka tomuto riešeniu zostáva zakrytá celý čas bez ohľadu na to, či je na nosičoch niečo pripevnené alebo nie. Hliníkové strešné nosiče sa vyrábajú len vo verzii s presahom tyčí.


Oceľový strešný nosič Piccola-M s presahom tyčí

 

Oceľový strešný nosič Piccola-M bez presahu tyčí

 

Hliníkový strešný nosič Piccola-M s presahom tyčí


 

 

Strešné nosiče Aguri


Kvalitné strešné nosiče za výhodnú cenu od poľského výrobcu Aguri. V ponuke sú len hliníkové strešné nosiče. Tyče majú oválny tvar. Na vrchnej strane hliníkových tyčí sa nachádza T-drážka, ktorá slúži na uchytenie rôzneho príslušenstvo pomocou T-adaptérov. V prípade, že sa táto T-drážka nepoužíva je zakrytá pomocou krycej gumy. Strešné nosiče Aguri sa vyrábajú vo verzii Aguri Runner s presahom tyčí a aj ako kompaktné strešné nosiče Aguri Prestige bez presahu tyčí.

 

Hliníkový strešný nosič Aguri Runner s presahom tyčí

 

Hliníkový strešný nosič Aguri Prestige bez presahu tyčí
 

Strešné nosiče Diheng


Kvalitné a jednoduché strešné nosiče za výhodnú cenu od slovenského výrobcu Diheng. V ponuke sú oceľové a hliníkové strešné nosiče. Oceľové strešné nosiče sú štvorhranné a potiahnuté čiernym plastom. Hliníkové strešné nosiče majú lichobežníkový tvar. Na vrchnej strane hliníkových tyčí sa nachádza T-drážka, ktorá slúži na uchytenie rôzneho príslušenstvo pomocou T-adaptérov. V prípade, že sa táto T-drážka nepoužíva je zakrytá pomocou krycej gumy. Všetky nosiče Diheng sa vyrábajú vo verzii s presahom tyčí.

 

Oceľový strešný nosič Diheng

 

Hliníkový strešný nosič Diheng


 

ZWRjZmZ