Uverejnené Vložiť komentár

Ako vybrať nosič bicyklov

Nosiče bicyklov Vám umožňujú prepravu bicyklov na Vašom aute. Vďaka tomu môžete zobrať so sebou bicykle kamkoľvek budete potrebovať. Vyrábajú sa rôzne druhy a typy prevedenia. V prvom rade sa rozdeľujú tieto nosiče podľa spôsobu uchytenia na nosiče bicyklov na ťažné zariadenie, nosiče bicyklov na strechu a nosiče bicyklov na zadné dvere.

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie predstavujú najpohodlnejší spôsob prepravy bicyklov na aute. Pri výbere nosiča bicyklov na ťažné zariadenie vyberajte v prvom rade nosič podľa toho, koľko bicyklov potrebujete prepravovať. V ponuke sú nosiče na 2, 3 alebo až 4 bicykle. Pri výbere zohľadnite taktiež spôsob uchytenia nosiča a celkové technické prevedenie. Lacnejšie modely sa montujú o niečo zložitejšie a zdĺhavejšie. Drahšie modely sú vybavené rýchloupínacím systémom a montáž je tak veľmi rýchla a jednoduchá. Niektoré modely ponúkajú možnosť zloženia na menšie rozmery čo uľahčuje manipuláciu a skladovanie. Pri tomto type nosičov sa bicykle upevňujú na nosič v prístupnej výške a netreba ich teda dvíhať ponad strechu automobilu. To je veľkou výhodou najmä pri automobiloch, ktoré majú strechu veľmi vysoko ako sú napr. automobily typu SUV. V zadnej časti za automobilom je taktiež podstatne menší odpor vzduchu ako v prípade upevnenia bicyklov na strechu. To znamená menšiu hlučnosť a taktiež menší vplyv na spotrebu pavila. Ďaľšou výhodou je veľmi rýchle a pohodlné upevnenie nosiča na ťažné zariadenie. Montáž samotného nosiča bicyklov na ťažné zariadenie trvá doslova niekoľko sekúnd. Všetky nami ponúkané nosiče sú vybavené výklopnou funkciou pre zabezpečenie pohodlného prístupu do batožinového priestoru. Taktiež sú všetky nosiče uzamykateľné.

Nosič bicyklov Thule EasyFold XT 934 3

Nosiče bicyklov na strechu

Nosiče bicyklov na strechu predstavujú taktiež riešenie ako prepraviť bicykle na Vašom aute. Tieto nosiče sa vyrábajú vždy jednotlivo, takže jeden nosič bicykla je určený na prepravu jedného bicykla. Na strechu automobilu je možné upevniť maximálne 3-4 taktéto nosiče bicyklov v závislosti od ložnej dĺžky strešného nosiča. Lacnejšie nosiče bicyklov na strechu sú oceľové s jednoduchou konštrukciou, takže montáž samotného nosiča a následná manipulácia pri upevňovaní bicykla je o niečo komplikovanejšia. Drahšie nosiče bicyklov sú hliníkové, jednoduchšie a rýchlejšie sa montujú a konštrukcia nosiča umožňuje pohodlnejšiu manipuláciu pri upevnení bicykla na strechu.

Nosič bicykla Thule ProRide 598 7

Nosiče bicyklov na zadné dvere

Nosiče bicyklov na zadné dvere sú vhodné len pre niektoré typy automobilov. Nosiče bicyklov na zadné dvere sú prevažne vhodné na prepravu len 2 bicyklov. A to najmä z dôvodu nosnosti zadných dverí. Len v niektorých prípadoch je možné prepraviť 3 alebo až 4 bicykle.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *