Uverejnené Vložiť komentár

Ako vybrať strešný box

Strešné boxy predstavujú ideálny spôsob ako môžete zvýšiť prepravnú kapacitu svojho auta. Akýkoľvek náklad prepravíte pohodlne a bezpečne vo vnútri strešného boxu. Existujú rôzne veľkosti strešných boxov od menších s objemom cca 300 L až po tie najväčšie s objemom okolo 600 L. Pri výbere strešného boxu zohľadnite v provom rade najmä jeho rozmery a spôsob využitia. Ak plánujete napr. prepravovať lyže, veľmi dôležitým faktorom je teda dĺžka boxu. Šírku a výšku boxu vyberajte vždy podľa toho, aký náklad chcete prepravovať. Pri výbere nezabudnite zohľadniť aj veľkosť auta, aby nebol box príliš veľký alebo naopak zbytočne malý na daný typ automobilu. Uchytenie boxov môže byť cez tzv. U-profily, kedy je montáž boxu o niečo náročnejšia a montáž boxu trvá cca 3 minúty. Taktiež existuje spôsob uchytenia cez T-skrutky do T-drážky. Tento spôsob montáže trvá približne cca 3 minúty. Najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob uchytenia boxov je pomocou rýchloupínacieho systému. Montáž boxu je v tomto prípade otázkou doslova niekoľkých sekúnd. Nosnosť boxov môže byť 50 alebo až 75 kg. Otváranie boxov môže byť jednostranné alebo obojstranné. Obojstranné otváranie uľahčuje montáž boxu a taktiež nakladanie a vykladanie nákladu. Všetky boxy sú dnes štandartne uzamykateľné a to najčastejšie pomocou 3-bodového zámku. Strešné boxy sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach. Najčastejšie sú v ponuke matné čierne, lesklé čierne, lesklé strieborné, lesklé biele, lesklé titánové prípadne karbónové strešné boxy. V našej ponuke nájdete strešné boxy značky Thule, Whispbar, Northline, Neumann a iné.

Strešné boxy Thule

Strešné boxy Thule sú jednoducho najkvalitnejšie strešné boxy na svete. Jedná sa o absolútnu špičku v danom segmete. Všetky strešné boxy od výrobcu Thule vynikajú predovšetkým svojím atraktívnym moderným dizajnom a veľmi kvalitným spracovaním. Pri výrobe týchto boxov sú použité tie najmodernejšie technologické postupy a tie najkvalitnejšie materiály dostupné na trhu. Strešné boxy Thule sú dômyselne navrhnuté do posledného detailu tak, aby spĺňali tie najnáročnejšie očakávania zákazníkov. Veľkou výhodou strešných boxov Thule je taktiež množstvo doplnkového príslušenstva ako je napr. automatické svetlo do boxu, vnútorný držiak lyží alebo ochranný obal. Výrobca Thule využíva svoje dlhoročné skúsenosti s výrobou strešných boxov a vďaka tomu sú tieto boxy také obľúbené na celom svete. 

Strešné boxy Thule sa rozdeľujú na 4 základné triedy. Touring, Force XT, Motion XT a Vector.

Strešné boxy Thule Touring/Pacific

Jedná sa o základnú triedu strešných boxov od výrobcu Thule. Predstavujú cenovo najdostupnejšie riešenie od značky Thule s ohľadom na zachovanie vysokej kvality strešných boxov. Všetky strešné boxy rady Touring/Pacific majú nosnosť 50 kg. Uchytenie týchto boxov je riešené cez rýchloupínací systém. Boxy sú vybavené centrálnym trojbodovným zámkom, ktorý zabezpečuje prepravovaný náklad a samotný box proti krádeži. Otváranie a zatváranie boxu uľahčujú pružinové vzpery.

Strešný box Thule Touring L šedý aeroskin 2

Strešné boxy Thule Force XT

Jedná sa o strednú triedu strešných boxov od výrobcu Thule. Jedná sa o strednú triedu strešných boxov od výrobcu Thule. Strešné boxy rady Thule Force XT boli vyrobené s dôrazom na praktické využitie a výhodnú cenu. Všetky strešné boxy rady Force XT sú spevnené výstuhami a majú nosnosť až 75 kg. Uchytenie týchto boxov je riešené cez vopred nainštalovaný rýchloupínací systém PowerClick s integrovaným indikátorom momentu utiahnutia. Boxy sú vybavené centrálnym trojbodovným zámkom, ktorý zabezpečuje prepravovaný náklad a samotný box proti krádeži. Otváranie a zatváranie boxu uľahčujú pružinové vzpery. Všetky boxy rady Force XT ponúkajú obojstranné otváranie, čo uľahčuje montáž boxu a taktiež nakladanie a vykladanie nákladu. V ponuke je 6 veľkostí v jednom farebnom prevedení. 

Strešný box Thule Force XT L 2

Strešné boxy Thule Motion XT

Jedná sa o strednú triedu strešných boxov od výrobcu Thule. Strešné boxy rady Thule Motion XT boli vyrobené s dôrazom na dosiahnutie čo najväčšieho objemu boxu a maximálne využitie priestoru vo vnútri boxu. Všetky strešné boxy rady Motion XT sú spevnené výstuhami a majú nosnosť až 75 kg. Uchytenie týchto boxov je riešené cez vopred nainštalovaný rýchloupínací systém PowerClick s integrovaným indikátorom momentu utiahnutia. Boxy sú vybavené centrálnym trojbodovným zámkom, ktorý zabezpečuje prepravovaný náklad a samotný box proti krádeži. Zámkový mechanizmus SlideLock je navrhnutý tak, aby bolo možné automatické odomknutie a zamknutie boxu pomocou jedného tlačidla. Odomknutie a zamknutie boxu je doprevádzané zvukovou signalizáciou. Boxy sú taktiež vybavené veľkými vonkajšími madlami, ktoré uľahčujú otváranie a zatváranie boxu. Otváranie a zatváranie boxu uľahčujú pružinové vzpery. Všetky boxy rady Motion XT ponúkajú obojstranné otváranie, čo uľahčuje montáž boxu a taktiež nakladanie a vykladanie nákladu. V ponuke je 6 veľkostí a 2 farebné prevedenia. 

Strešný box Thule Motion XT XL čierny lesklý 2

Strešné boxy Thule Vector

Jedná sa o najvyššiu triedu strešných boxov od výrobcu Thule. Strešné boxy rady Thule Vector predstavujú absolútny vrchol ponuky a vďaka bohatej výbave ho môžeme právom označiť ako najlepší box na svete. Vrchné veko boxu a spodné dno boxu sú vyrobené tak, aby vznikla jedna hladká plocha, ktorá dodáva boxu jedinečný a luxusný vzhľad. Celý strešný box je vyrobený špeciálnou 2-plášťovou technológiou, kedy sa 2 plasty spájajú do jedného kusu a vznikne tak extrémne pevný a odolný základný skelet strešného boxu. Veko aj dno strešného boxu je dodatočne vystužené výstuhami na viacerých miestach vďaka čomu je dosiahnutá ešte väčšia tuhosť strešného boxu. Všetky tieto výstuhy zabezpečujú skutočne unikátnú celkovú pevnosť celého boxu a taktiež veľmi jednoduché otváranie a zatváranie boxu. Prémiový interiér strešného boxu je vybavený LED osvetlením pre dokonalý komfort pri nakladaní a vykladaní nákladu. Veko strešného boxu je zvnútra bielej farby pre ešte lepšiu viditeľnosť v tme. Dno strešného boxu je vystlané plstenou podložkou pre dokonalú ochranu prepravovaného nákladu. Súčasťou základného balnia je taktiež originálny ochranný obal pre bezpečné skladovanie strešného boxu. Boxy sú vybavené centrálnym trojbodovným zámkom, ktorý zabezpečuje prepravovaný náklad a samotný box proti krádeži. Zámkový mechanizmus SlideLock je navrhnutý tak, aby bolo možné automatické odomknutie a zamknutie boxu pomocou jedného tlačidla. Odomknutie a zamknutie boxu je doprevádzané zvukovou signalizáciou. Boxy sú taktiež vybavené veľkými vonkajšími madlami, ktoré uľahčujú otváranie a zatváranie boxu. Otváranie a zatváranie boxu uľahčujú pružinové vzpery. Všetky boxy rady Vector ponúkajú obojstranné otváranie, čo uľahčuje montáž boxu a taktiež nakladanie a vykladanie nákladu. V ponuke sú 2 veľkosti a 2 farebné prevedenia.

Strešný box Thule Vector M čierny lesklý 2

Strešné boxy Northline

Strešné boxy Northline patria medzi najkvalitnejšie a najpredávanejšie strešné boxy na trhu. Tieto boxy sú vyrobené z veľmi kvalitného materiálu za pomoci najmodernejších výrobných postupov. Predstavujú ideálny pomer ceny a výkonu. Ich veľkou prednosťou je veľmi moderný a nadčasový dizajn. Strešné boxy Northline sú pomerne nízke a na aute tak pôsobia veľmi športovo a elegantne. Northline je slovneský výrobca, ktorý sa snaží svoje produkty neustále zdokonalovať.

Strešné boxy Northline sa rozdeľujú na 4 základné triedy. ECOspace, EVOspace, Family a Tirol. 

Strešné boxy Northline ECOspace 

Strešný box Northline ECOspace je vysoko kvalitný box za veľmi priateľnú cenu. Pri výrobe boxu bol použitý kvalitný materiál ABS plast v hrúbke 4 mm, vďaka čomu je box veľmi pevný. Aaerodynamický tvar boxu zabezpečuje minimálny odpor vzduchu a znižuje tak jeho hlučnosť. Výška boxu je len 36 cm a na aute vyzerá tento box veľmi elegantne a kompaktne. Hmotnosť samotného boxu je 15 kg a maximálna nosnosť je až 75 kg. V boxe je možné prepravovať 4-5 párov lyží s max. dĺžkou 175 cm. Uchytenie boxu je riešené cez tzv. U-profily, ktoré sú vhodné pre nosiče s maximálnou šírkou 80 mm. Centrálny 3-bodový zámok chráni prepravovaný náklad a samotný box proti krádeži. V základnom balení sa nachádzajú taktiež 2 sťahovacie popruhy. Strešný box ponúka jednostranné otváranie. Pomocné pružinové vzpery uľahčujú otváranie boxu. Box sa vyrába v matnej čiernej farbe. 

Strešný box Northline ECOspace anthracite 1

Strešné boxy Northline EVOspace 

Strešný box Northline EVOspace je box vyššej triedy, ktorý ponúka bohatú výbavu za veľmi výhodnú cenu. Pri výrobe boxu bol použitý kvalitný materiál ABS plast v hrúbke až 5 mm, vďaka čomu je box extrémne pevný a odolný. Aaerodynamický tvar boxu zabezpečuje minimálny odpor vzduchu a znižuje tak jeho hlučnosť. Výška boxu je len 36 cm a na aute vyzerá tento box veľmi elegantne a kompaktne. Hmotnosť samotného boxu je 15 kg a maximálna nosnosť je až 75 kg. V boxe je možné prepravovať 4-5 párov lyží s max. dĺžkou 175 cm. Uchytenie boxu je riešené cez tzv. U-profily, ktoré sú vhodné pre nosiče s maximálnou šírkou 80 mm. Alternatívne je možné box upevniť pomocou T-adaptérov do T-drážky. Centrálny 3-bodový zámok chráni prepravovaný náklad a samotný box proti krádeži. V základnom balení sa nachádzajú taktiež 2 sťahovacie popruhy. Strešný box ponúka obojstranné otváranie. To uľahčuje motnáž boxu a manipuláciu s nákladom počas nakladania a vykladania. Otváranie a zatváranie boxu uľahčujú pomocné bočné madlá, ktoré sa nachádzajú na obidvoch stranách boxu. Pomocné pružinové vzpery uľahčujú otváranie boxu. Box sa vyrába v lesklej čiernej, lesklej striebornej a lesklej bielej farbe. Okrem toho existuje ešte box s povrchovou úpravou imitujúcou karbón. 

Strešný box Northline EVOspace čierny lesklý 1

Strešné boxy Northline Tirol

Strešný box Northline Tirol je exkluzívny box najvyššej triedy, ktorý ponúka veľmi bohatú výbavu za priateľnú cenu. Pri výrobe boxu bol použitý kvalitný materiál ABS plast v hrúbke až 5 mm, vďaka čomu je box extrémne pevný a odolný. Aaerodynamický tvar boxu zabezpečuje minimálny odpor vzduchu a znižuje tak jeho hlučnosť. V zadnej časti veka boxu sa nachádza oceľové krídlo, ktoré zvyšuje pevnosť boxu a vytvára veľmi atraktívny a moderný dizajn. Výška boxu je len 35 cm a na aute vyzerá tento box veľmi elegantne a kompaktne. Hmotnosť samotného boxu je 22 kg a maximálna nosnosť je až 75 kg. V prednej časti boxu sa nachádza predné ochranné čelo, ktoré vystužuje prednú časť boxu. V boxe je možné prepravovať 6-7 párov lyží s max. dĺžkou 190 cm. Uchytenie boxu je riešené pomocou rýchloupínacieho systému, ktorý zabezpečuje veľmi pohodlené a bezpečné uchytenie strešného boxu na základné strešné nosiče s maximálnou šírkou 60 mm. Alternatívne je možné box upevniť pomocou T-daptérov do T-drážky. Centrálny 3-bodový zámok chráni prepravovaný náklad a samotný box proti krádeži. V základnom balení sa nachádzajú taktiež 2 sťahovacie popruhy. Strešný box ponúka obojstranné otváranie. To uľahčuje motnáž boxu a manipuláciu s nákladom počas nakladania a vykladania. Otváranie a zatváranie boxu uľahčujú pomocné bočné madlá, ktoré sa nachádzajú na obidvoch stranách boxu. Pomocné pružinové vzpery uľahčujú otváranie boxu. Box sa vyrába v matnej čiernej, lesklej čiernej, lesklej striebornej a lesklej bielej farbe. Okrem toho existuje ešte box s povrchovou úpravou imitujúcou karbón.

Strešný box Northline Tirol 420 čierny lesklý 1
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *